Ubezpiecz się, bo warto

Wiele jest takich specjalności człowieka, takich charakterystycznych zawodów i fachów, którymi zajmujemy się na co dzień w ramach swojej specyfiki zawodowej, które wymagają szczególnego rodzaju umiejętności, wyjątkowych zdolności i talentu i dlatego nie mogą być wykonywane przez każdego. Nie bez powodu mówi się, że od tych, którzy potrafią więcej – więcej się też wymaga.

Autor zdjęcia: Official U.S. Navy Imagery

Autor zdjęcia: Official U.S. Navy Imagery

Jest to także kwestia powołania. Są pewne specjalności, wymagające szczególnej uwagi, umiejętności koncentracji uwagi na ważnym szczególne przez dłuższy okres czasu, poświęcenia nieraz nawet i własnego czasu wolnego, dla drugiego człowieka, który potrzebuje pomocy lub wsparcia albo konkretnej fachowej porady, bo bez niej nie jest w stanie żyć i radzić sobie z codziennością.

Duża odpowiedzialność – wielka satysfakcja

Jednakże, paradoksalnie jest właśnie tak, że im więcej trzeba z siebie dać, tym bardziej człowiek czuje się dumny z faktu, że robi w życiu coś naprawdę ważnego, nawet mimo zmęczenia czy wyrzeczeń, kosztów własnych lub innych poświęceń. Jeśli ktoś rzeczywiście czuje powołanie do wykonywania określonego zawodu, to wkłada w to całe swoje serce, nie zważając na czas, zmęczenie i inne okoliczności.

Jednak takich ludzi jest dziś bardzo mało, coraz mniej, bowiem mentalność ludzi uległa zmianie wskutek społecznych przemian naszych czasów. Każdy myśli o sobie, stara się maksimum czasu spędzać z rodziną i nie ma czemu się dziwić. To naturalne i stanowi prawo każdego wolnego człowieka, który po wykonaniu swojej pracy wraca do domu, by spędzić czas z rodziną, dziećmi i odpocząć.

Każda praca to ryzyko

Bez względu jednak na to, czym się tak na dobrą sprawę zajmujemy, każda praca niesie z sobą jakieś ryzyko, zależnie od charakteru działań, jakie wykonujemy. Specyfika tych nieprzyjemnych okoliczności zależy od intensywności i skali trudności zawodowych obowiązków.

Np. lekarze wszelkich specjalizacji, są w sposób szczególny narażeni na nieprzyjemne sytuacje ze strony pacjentów, nawet mimo braku intencji wyrządzenia im krzywdy, w jakikolwiek sposób.

Dlatego każdy kto wykonuje ten odpowiedzialny zawód musi posiadać ubezpieczenia dla lekarzy. Gwarantują mu bowiem nietykalność w kwestiach odszkodowań finansowych, których domagają się niezadowoleni pacjenci wysuwający roszczenia pod adresem danego lekarza.

Ubezpieczyciel, u którego dany lekarz wykupuje polisę, przejmuje na siebie całą odpowiedzialność oraz kwestie formalne związane z tego typu roszczeniami.